Najít kamarády
zažít dobrodružství

Tisícovka vodních skautů se o víkendu sejde na Lipně! Připomenou si plavby admirála Čeng Che

4. 6. 2018 Vše

Od čtvrtka 7. června do neděle 10. června bude vody nádrže Lipno brázdit tisícovka vodních skautů a skautek z Česka i ze zahraničí.

Tisícovka vodních skautů se o víkendu sejde na Lipně! Připomenou si plavby admirála Čeng Che

Navigamus se koná jednou za 3 roky, celorepublikového setkání se účastní vždy kolem 1000 skautů i skautek ze všech koutů republiky. Pravidelně přijíždí také vodní skauti ze Slovenska, Polska i Ukrajiny. Tématem programu Navigamu 2018 jsou plavby admirála Čeng Che. Legendární čínský admirál Čeng Che byl jedním z nejvýznamnějších mořeplavců středověku, který podnikl sedm dlouhých plaveb po Indickém oceánu i Pacifiku. Skauti budou pomáhat admirálovi při udržování diplomatických vztahů v Indickém oceánu, navštíví různé kouty světa, pomůžou mu v převozu exotických zvířat do Číny a obchodu se vzácnými poklady. Účastníky čekají workshopy, prohlubování dovedností na vodě i na suchu, hromadné hry na hladině Lipna, ale také divadlo, kino nebo čínské tance.

O organizaci a program akce se stará tým z Jihočeského kraje Junáka – českého skauta. Jejich motivace? „Chceme, aby děti ve vlastním zážitku poznaly, že odvaha jedinců, spolupráce skupiny a víra ve společný úspěch je pro ně i v dnešní době významnou životní inspirací.“

Kdo jsou vodní skauti?
Vodní skauti jsou součástí celostátní organizace Junák – český skaut. Oddíly, resp. přístavy, sdružují více než 4000 kluků, holek i dospělých členů. Vodní skauti mají stejná ideová východiska a v mnohém i stejný program jako suchozemští skauti. Program je navíc obohacen vodními sportovně-turistickými aktivitami: sjíždí řeky a plachtí na vodních plochách, to vše často na originálním typu plavidla – české skautské pramici. Vodní skauti mají své kroje, svou symboliku a své tradice. Jednou z nich je právě akce Navigamus. Letos slaví vodní skauting v Česku 100 let své existence. 

Chcete si prohlédnout fotky z minulého ročníku? Jsou na našem Flickru .
Šťastnou plavbu všem účastníkům a účastnicím! Děkujeme všem, kdo se zapojili a zapojí do příprav!