Najít kamarády
zažít dobrodružství

Netypická skautská štafeta z roku 1945

10. 3. 2014 Vše

Připojujeme se k pátrání a výzvě Zoo Praha: „Velký dík do čáslavského muzea! Právě odtamtud jsme dostali unikátní záběr, který byl pořízen v červnu 1945 v Golčově Jeníkově.

Netypická skautská štafeta z roku 1945

Připojujeme se k pátrání a výzvě Zoo Praha: „Velký dík do čáslavského muzea! Právě odtamtud jsme dostali unikátní záběr, který byl pořízen v červnu 1945 v Golčově Jeníkově. Zachycuje velblouda, který po osvobození zůstal opuštěný kdesi u Havlíčkova Brodu a skautské štafety ho postupně dovedly až do Zoo Praha. Najdou se další fotografie, dokumenty či pamětníci? Nejste z Kutné Hory, Kolína, Českého Brodu či jiného města nebo vesnice na trase a nepamatovali by si třeba vaši prarodiče to poválečné velbloudí procesí? Napište na director@zoopraha.cz!“