V Mostě budou zpívat, hrát a tvořit nejmladší skauti a skautky z celé republiky

Foto: Skauti Teplice
Foto: Skauti Teplice
27. 10. 2017

O víkendu 3. – 5. 11. 2017 se v Mostě koná „Umělecká šestka“ - celostátní akce zaměřená na podporu rozvoje dětského uměleckého cítění a vyjádření. Hodnotit se budou rukodělné, výtvarné, hudební a divadelní aktivity nejmladších členů skautského hnutí, vlčat a světlušek, soutěž je určena mládeži ve věku od 7 do 11 let. Do celostátního kola, které se uskuteční ve dnech 3. – 5. 11. 2017 v Mostě postoupil každý z týmů, který prošel kvalifikačním sítem, splnil úkoly, které byly zadány a plněny v oddílech a střediscích po celé zemi na jaře a v průběhu prázdnin a prvních podzimních týdnů. Do Mostu se tak podívá více jak 150 dětí spolu s další čtyřicítkou dospělých vedoucí a členů pořadatelského týmu celé akce.

Tématem aktuálního ročníku je sounáležitost a vztah k místu bydliště a ke svému okolí, mezi kvalifikační úkoly tedy patřilo například vymýšlení reklamy na vlastní město, písničky o domově nebo vytvoření koláže o místě, které mají nejraději. Akce se snaží podpořit motivaci k zapojení tvořivých a uměleckých aktivit do programů skautských oddílů po celé republice. 

Most zaplní na 150 dětí se svými vedoucími, skauti nezapomínají ani na veřejnost a pro místní obyvatele přichystali výtvarnou a fotografickou soutěž a rukodělné odpoledne (sobota 4.11. od 15:30). 

Díky za pořádání soutěže patří okresu Most Junáka – českého skauta a střediskům z Mostu, Litvínova a Loun. 

Stovky lodí zaplaví Vltavu, přichází další ročník akce Napříč Prahou - přes tři jezy. Skauti zvou širokou veřejnost

26. 09. 2017 - Pražské propusti jsou pro vodáky běžně uzavřené, otevírají se na jediný den v roce, a to právě při příležitosti závodu Napříč Prahou - přes tři jezy. Šítkovský, ...

pokračování

Oba poháry Svojsíkova závodu putují na severovýchod. Finále celostátního zápolení opanovali skauti a skautky z Moravskoslezského kraje

21. 09. 2017 - 28 dívčích a chlapeckých skautských družin soutěžilo minulý víkend v okolí hradu Lipnice na Vysočině v celostátním finále Svojsíkova závodu.

pokračování

Přidejte se ke skautům

Najděte si klubovnu blízko vašeho bydliště

mapa

Skautských oddílů je něco přes 200 po celé republice a většinu z nich najdete na této mapě, spolu s informací o tom, v jaké časy se pravidelně scházejí a kontaktu na vedoucího. Můžete si je filtrovat podle věku nebo dalších kritérií...

Vyhledat

Pro skautyEnglish