17. škola pro Afriku. Skauti a skautky opět podpořili stavbu škol v Etiopii

20. 10. 2014

Po celé České republice pomáhali skautky a skauti vybírat prostředky na stavbu 17. školy v etiopské Meje. Díky sbírce má kde se učit číst a psát již přes 4 000 dětí. Projektu Postavme školu v Africe, který probíhá ve spolupráci s Člověkem v tísni, se za jedenáct let trvání zúčastnily tisíce skautů. 

Sedmnáctá sbírková škola už má své místo. Bude stát ve vesničce Meja vzdálené 90 kilometrů od etiopské Awassy. Právě na ni vybíralo finanční prostředky přes 600 skautů a skautek ve městech po celé ČR. Loni v rámci sbírky přispěli skauti částkou 385 000 Kč, letos se jim opět podařilo překročit 300.000 Kč. 

Reportáž ČT Zprávičky (2:13min.)

I na Vltavě zažijete divokou vodu! 3 pražské jezy, 1 den v roce, 2200 závodníků

29. 09. 2014 - Jak to dopadlo, když se na sv. Václava otevřely pražské jezy a Vltavu zaplnily stovky nejen skautských pramic, kánoí a kajaků? Podívejte se na 2 reportáže ČT z 6,5 km dlouhého ...

pokračování

Adam a Verča lákají ke skautování v televizním pořadu Planeta YÓ

02. 09. 2014 - Adam se do skauta přihlásil proto, že tam chodilo spoustu jeho kamarádů ze školy, a skautování mu prostě přijde zajímavé. Verča na skautingu oceňuje  kamarádství a hry. No ...

pokračování

Přidejte se ke skautům

Najděte si klubovnu blízko vašeho bydliště

mapa

Skautských oddílů je něco přes 200 po celé republice a většinu z nich najdete na této mapě, spolu s informací o tom, v jaké časy se pravidelně scházejí a kontaktu na vedoucího. Můžete si je filtrovat podle věku nebo dalších kritérií...

Vyhledat

Pro skautyEnglish