Najít kamarády
zažít dobrodružství

Ostravští skauti rozzářili noční oblohu

14. 8. 2011 Vše

Více než stovka skautů z Ostravy a okolí se o víkendu 6. – 8. května zúčastnila akce zvané Trochu Tiku v Atlantiku. Na hlučínské štěrkovně společně strávili víkend plný kouzelných okamžiků, dobrodružství a vodních radovánek.

Ostravští skauti rozzářili noční oblohu

Více než stovka skautů z Ostravy a okolí se o víkendu 6. – 8. května zúčastnila akce zvané Trochu Tiku v Atlantiku. Na hlučínské štěrkovně společně strávili víkend plný kouzelných okamžiků, dobrodružství a vodních radovánek.

Symbolickými 100 létajícími lampiony, které vypustili přímo z vodní hladiny, oslavili výročí skautského století. Oslavy se rozhodli podpořit magickým večerem v podobě vypuštěných létajících přáníček. Maskot akce, „panáček BU“, děti přivedl do tajemné země Akanta, kde jej zajal mocný Mág. V netradičních a napínavých úlohách, na vodě i na suchu, děti získávaly Mágovy vytoužená kouzla, aby panáčka vysvobodily.