Najít kamarády
zažít dobrodružství

Po celé ČR schovali skauti stovky pokladů

6. 9. 2011 Vše

Chytrou hlavu, postřeh, ale i schopnost spolupráce. To vše bude potřeba k  nalezení pokladu, tvrdí skauti v desítkách měst republiky. Připravili totiž pro veřejnost celostátní akci „Dva tisíce pokladů“. Zapojit se může každý – ať už hledáním skrýší podle GPS, účastí na dobrodružné výpravě s rodiči či spolužáky, nebo zdoláním lezecké stěny na náměstí. Dva tisíce pokladů, to je zábava, dobrodružství a kamarádi.

Chytrou hlavu, postřeh, ale i schopnost spolupráce. To vše bude potřeba k  nalezení pokladu, tvrdí skauti v desítkách měst republiky. Připravili totiž pro veřejnost celostátní akci „Dva tisíce pokladů“. Zapojit se může každý – ať už hledáním skrýší podle GPS, účastí na dobrodružné výpravě s rodiči či spolužáky, nebo zdoláním lezecké stěny na náměstí. Dva tisíce pokladů, to je zábava, dobrodružství a kamarádi.

Akce „Dva tisíce pokladů“ upozorňuje na to, že v celé republice funguje více než 2000 skautských oddílů, do kterých chodí přes 30 000 dětí. Pro řadu dětí může být skautský oddíl tím největším objeveným pokladem. Přestože skauting prošel v posledních letech významnou modernizací, ponechává si stále své poslání: vychovávat děti a mladé lidi k hodnotám, které nás přesahují – například nelhat sobě ani ostatním, pomáhat lidem kolem sebe a být aktivní. „Od minulého roku dětí ve skautských oddílech přibylo – díky tomu, že zde nacházejí kamarádství, přitažlivý program a prostředí fair play. Pevná přátelství navázaná právě v oddílech často přetrvávají celý život,“ vysvětluje Josef Výprachtický, starosta Junáka.

„Je to jasný důkaz, že skauting je zajímavý a má co nabídnout i dnešním dětem. Akce Dva tisíce pokladů je malou ochutnávkou toho, co vše je možné ve skautském oddíle zažít,“ popisuje vedoucí petrovických skautů Michal Malík: „Naše skauty a skauty jsme také zapojili. Při přípravě takového většího projektu se učí lépe spolupracovat nebo řešit problémy. Při tom všem dělají ale také něco pro své okolí,“ uzavírá Malík.

„Dva tisíce pokladů“ je celostátní akce, do které se zapojují stovky skautských oddílů po celé republice, s cílem představit současný skauting a ukázat veřejnosti, že skauti mají klubovny často jen pár metrů od jejich domu. Mapa skautských kluboven je na www.skaut.cz. Rodiče mohou ve skautském oddíle dětem najít nejen kamarády, ale také bezpečné prostředí, ve kterém si mohou hrát a vyrůstat.

Skautské hnutí má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí, mezi Čechy mnoho významných osobností. V roce 2011 se skauti a skautky zapojují do Evropského roku dobrovolnictví.

 

Jan Žáček
GSM 777 800 254

Ke stažení

tz_poklady