Najít kamarády
zažít dobrodružství

Prahu o víkendu obsadí strašidla

9. 1. 2013 Vše

Vydáte-li se v sobotu 12.ledna do staré Prahy, dost možná narazíte na bezhlavého mnicha, vzteklého čerta, hastrmana, nebo třeba na vznášející se nemluvně. Všichni tito a řada dalších duchů a bubáků totiž budou v sobotních odpoledních hodinách tradičně bloumat uličkami a děsit návštěvníky akce Prahou plnou strašidel. Přiďte také!

Prahu o víkendu obsadí strašidla

Vydáte-li se v sobotu 12.ledna do staré Prahy, dost možná narazíte na bezhlavého mnicha, vzteklého čerta, hastrmana, nebo třeba na vznášející se nemluvně. Všichni tito a řada dalších duchů a bubáků totiž budou v sobotních odpoledních hodinách tradičně bloumat uličkami a děsit návštěvníky akce Prahou plnou strašidel. Přiďte také!

 

Každá startující hlídka po startu obdrží bloček šifer, ve kterém jsou zašifrována místa, na kterých se nalézají strašidla. Úkolem hlídky je adresy těchto míst vyluštit a poté za pomoci mapy nalézt. Čím více objevených strašidel, tím lépe!

Můžu jít taky?

No samozřejmě! Vedle soutěžních kategorií se můžete s dětmi nebo třeba i s kamarády přihlásit do kategorie dospělých nebo závodu pro veřejnost. Startovné je 60,- kč za hlídku / za skupinku.

Závod dospělých zvolte, chcete-li doopravdyzávodit. Šifry v této kategorii už nejsou jen tak pro legraci a dokáží lidem pěkně zamotat hlavu, a pro vítězství nebude stačit jen rychlá chůze.

Závod veřejnosti je odlehčenou formou závodu pro dětské oddíly. Je určen pro každého, především ale pro rodiny s dětmi a pro každého, kdo se nepřišel rvát s ostatními o minuty a vteřiny. Řada účastníků pojímá tuto kategorii jako příležitost k příjemné a neobvyklé procházce centrem města.

Kde?

venkovní hřiště Sokola v Tyršově domě na Újezdě; adresa Tyršova domu: Újezd 450, Praha 1 (zastávka tramvají 12, 20 a 22 Hellichova – na hřiště se vchází buď z Kampy nebo z ulice Všehrdovy).

Přibližný časový itinerář závodu

13:45 – 15:00 Registrace závodu hlídek oddílů

14:30 – 16:15 Registrace a start závodu veřejnosti a dospělých

15:00 – 16:15 Start hlídek oddílů

16:00 – 18:15 Doběh hlídek

17:00 – 18:30 Doprovodný program

18:30 – 18:45 Vyhlášení výsledků veřejnosti a dospělých

18:45 – 19:00 Miss Huhula

19:00 – 19:30 Vyhlášení výsledků závodu oddílů a celkových

V rámci doprovodného programu bude na místě k vidění rytířské klání a ohňová show. Na samotný závěr akce totiž proběhne jako každoročně volba nejhezčího strašidla, při kterém si budete moci prohlédnout všechna strašidla pohromadě. Nejhezčí strašidlo získá honosný titul Miss Huhula 2013. 

 

Tak co? Půjdete?