Přečtěte si výroční zprávu Junáka – českého skauta za rok 2021

6. 7. 2022 Vše

Výroční zpráva za loňský rok shrnuje další skautský rok s pandemií koronaviru, další rok, kdy rostl počet skautů a skautek v Česku, a mnoho dalších informací a zajímavostí o činnosti naší organizace.

Přečtěte si výroční zprávu Junáka – českého skauta za rok 2021

Jak píše v úvodu zprávy starosta Junáka-českého skauta Josef Výprachtický – José: „Máme za sebou druhý rok, kdy se jednotlivci i celá společnost museli vyrovnávat s dopady pandemie a reagovat na výzvy, které s sebou přinášela. Po dlouhé měsíce mohl mít skauting pouze formu, která mu rozhodně není vlastní – online, na dálku. Vedoucí oddílů museli při přípravě programu prokázat velkou vytrvalost, odhodlání a dávku důvtipu. Týmy skautských dobrovolníků na dálku připravovaly tábory, vymýšlely celotáborové hry a plánovaly vzdělávací akce. To, že se Junáku – českému skautu i přes velké překážky a výzvy daří, nepovažuji za samozřejmost.“

Ve výroční zprávě se tak může dočíst souhrnná čísla o tom, kolik bylo v roce 2021 registrovaných členů a členek Junáka – českého skauta (73 315) i data přibližující běžnou celoroční činnost oddílů a středisek a dalších jednotek. Uskutečnilo se 1176 táborů, kterých se zúčastnilo více než 33 tisíc dětí. Vzdělávacích akcí se zúčastnilo 2928 skautů a skautek a skautská dobrovolnická práce měla roční hodnotu jedné miliardy korun.

Dále si můžete připomenout nejzajímavější akce a skautské aktivity uplynulého roku. Těmi byly například pomoc po tornádu, které v červnu zasáhlo několik moravských obcí, zapojení řady skautů do dobrovolnické pomoci během pandemie koronaviru nebo celostátní akce jako Betlémské světlo nebo Napříč Prahou – přes tři jezy.

Výroční zprávu Junáka – českého skauta za rok 2021 si můžete prolistovat na stránce skaut.cz/vyrocnizprava nebo ji koupit ve skautském obchodě

Jak můžete zprávu využít

Zprávu můžete použít jako propagační nástroj, přiložit ji k žádosti o sponzoring nebo ji využít při kontaktu s médii. Můžete jí také poslat s věnováním jako poděkování podporovatelům a příznivcům vaší jednotky. Nabízí se i jako jeden z komunikačních prvků se státní správou, institucemi, partnery a firmami. Výroční zprávu můžete využít i při prezentaci během náborů, při interakci s rodiči dětí, nebo laickou veřejností.