Připojte se: Tváří v tvář klimatické změně

26. 9. 2020 Vše

Seminář Tváří v tvář klimatické změně se kvůli současné epidemické situaci přesouvá do on-line formátu. Přednášky, které se měly původně konat na Kaprálově mlýně, proběhnou on-line. Takže se můžete připojit i vy!

Připojte se: Tváří v tvář klimatické změně

Foto: NASA/JPL

Online formát semináře umožnil uspořádat přednášky tak, aby byly dostupné pro všechny, které téma klimatické změny zajímá.

14. 10. 2020 Environmentální aspekty změny klimatu
Alexandr Ač (Ústav pro výzkum globální změny AV ČR, v. v. i. – Czech Globe)
Proč změna klimatu probíhá a co způsobuje u nás a ve světě?

15. 10. 2020 Co dělat tváří tvář klimatické změně?
Josef Šedlbauer (Technická univerzita v Liberci)
Co se děje s lesy, zemědělstvím, vodou, s naším zdravím? Jak se na změny připravit? A je to vůbec možné?

19. 10. 2020 Klimatická změna a regiony
Petr Klápště (Nature Systems) a Viktor Třebický (CI2 ops)
Proč potřebujeme plánovat a koordinovat mitigační i adaptační opatření v rámci regionu tak, aby se navzájem podporovaly a doplňovaly a jak na to.

22. 10. 2020 Ekonomické aspekty změny klimatu
Jiří Louda (Institut pro ekonomickou a ekologickou politiku)
Jaké jsou dopady změny klimatu na ekonomiku? Jak mohou adaptační a mitigační opatření vést k úspoře?

2. 11. 2020 Sociologické aspekty klimatické změny
Bohuslav Binka (Masarykova univerzita)
Jaky je dopad klimatických změn na společnost, a jak se jak se společnost ke klimatické změně staví? Co je to klimatická spravedlnost? Trápí vás environmentální žal?

4. 11. 2020 Jak vzdělávat o klimatické změně?
Jan Činčera (Masarykova univerzita)
Jak předávat informace o změně klimatu? V jakém věku otevírat jaká témata?

Všechny přednášky a panelová diskuze budou streamovány na Facebooku – v jednotlivých událostech, na které odkazují nadpisy akcí. Následně bude k dispozici záznam přednášek.