Najít kamarády
zažít dobrodružství

Skaut? Žádný Mirek Dušín, vysvětluje starosta Junáka čtenářům Lidových novin

22. 5. 2014 Vše

Přečtěte si velký rozhovor s Josefem Výprachtickým, starostou Junáka, který je znám ve skautském světě především pod přezdívkou José. V rozhovoru se můžete dočíst o mnoha různých významných tématech včetně proměny skautingu nebo jeho směřování do budoucna, ale i o takových praktických záležitostech, jakou je například otázka hygieny na táboře.

Skaut? Žádný Mirek Dušín, vysvětluje starosta Junáka čtenářům Lidových novin

Josef Výprachtický - starosta Junáka, repro: Lidové noviny

Přečtěte si velký rozhovor s Josefem Výprachtickým, starostou Junáka, který je znám ve skautském světě především pod přezdívkou José. V rozhovoru se můžete dočíst o mnoha různých významných tématech včetně proměny skautingu nebo jeho směřování do budoucna, ale i o takových praktických záležitostech, jakou je například otázka hygieny na táboře. A jak dnes podle Josého vypadá typický český skaut? „Asi se mnou nebudou všichni členové
souhlasit: normální mladý člověk se zodpovědným přístupem, žádný Mirek Dušín. Třeba učitelé vnímají skauty ve svých třídách jako oblíbené, nedělají jim bugr na hodinách, nedělají podrazy, ale nejsou to přitom ultra vzorňáci. Jednoduše féroví kluci a holky.“