Najít kamarády
zažít dobrodružství

Skauti zvou do Prahy plné strašidel

5. 1. 2012 Vše

Bezhlavý purkmistr, Turek v Ungeltě, Duch francouzského majora. Takové kolemjdoucí nepotkáte každý den. V sobotu 7. ledna v odpoledních hodinách se vám to však v zákoutích staré Prahy klidně může stát. Skupinky kamarádů, maminky s kočárky, děti s rodiči či prarodiči i skautské oddíly vyrazí hledat strašidelné bytosti v uličkách Starého Města a Malé Strany v rámci závodu Prahou plnou strašidel.

Bezhlavý purkmistr, Turek v Ungeltě, Duch francouzského majora. Takové kolemjdoucí nepotkáte každý den. V sobotu 7. ledna v odpoledních hodinách se vám to však v zákoutích staré Prahy klidně může stát. Skupinky kamarádů, maminky s kočárky, děti s rodiči či prarodiči i skautské oddíly vyrazí hledat strašidelné bytosti v uličkách Starého Města a Malé Strany v rámci závodu Prahou plnou strašidel.

Týmová spolupráce a netradiční zábava – přesně to nabízí závod Prahou plnou strašidel. Letošní 28. ročník přiláká na 1000 účastníků a představí strašidla, která jsou inspirována knihou Miroslava Švandrlíka a Jiřího Wintera-Neprakty Pražská strašidla.

„Děti, které se na akci každoročně sjíždějí z celé republiky, v rámci závodu nejen zažijí něco neobvyklého, ale zkusí si i něco praktického – spolupracovat se svými vrstevníky, tedy být k nim tolerantní, přátelští, pomáhat si navzájem a hrát fair,“ popisuje Lukáš Bauer, jeden z organizátorů.

Možnost přihlásit se do závodu bude mít veřejnost přímo na místě. Závod Prahou plnou strašidel proběhne v sobotu 7. ledna od 13:45 do 19 hodin. Registrace veřejnosti pak proběhne od 14:30 na hřišti u Tyršova domu na Újezdě, kde se také bude konat doprovodný program. Podrobnosti o akci najdete na www.strasidla.net nebo www.skaut.cz.

Kromě závodu se návštěvníci mohou těšit na rytířské klání či ohňovou show, k vidění budou rovněž dobové kejklířské kousky ze středověké Prahy – to vše na dvoře Tyršova domu na Újezdě. A to nejhezčí nakonec – před vyhlášením výsledků závodu proběhne volba nejkrásnějšího strašidla – soutěž Miss Huhula 2012.

Prahou plnou strašidel je již tradiční akce pořádaná skauty. Historie závodu se začala psát v listopadu roku 1983 na Betlémském náměstí v Praze. Z prvního ročníku, komorní akce o 17 účastnících, se časem vyvinul závod se stovkami hráčů a příznivců.

 

Závod pořádají skauti z Prahy 3 za podpory Městské částí Praha 1.

 

Anna Koutská, organizátorka akce

GSM 732 179 063