Najít kamarády
zažít dobrodružství

Skautky a skauti budou o prázdninách opět dětem a České televizi pomáhat zachránit Déčko

29. 6. 2017 Vše

Skauti ve všech krajích Česka se budou podílet na velké prázdninové hře České televize Probuď Déčko! Projekt propojuje webovou hru, výlety do přírody, televizní vysílání i návštěvy kulturních či historických památek a měst.

Skauti ve všech krajích Česka se budou podílet na velké prázdninové hře České televize Probuď Déčko! Projekt propojuje webovou hru, výlety do přírody, televizní vysílání i návštěvy kulturních či historických památek a měst. Děti v ní pátrají po ukrytých symbolech na více než sto sedmdesáti místech po celém Česku. O ty ukryté v přírodě se  starají skautské oddíly.

Soutěž, v níž mají děti za úkol zastavit spolu s rodiči zpomalování světa Déčka, začíná první prázdninový den a potrvá do 31. srpna 2017. Zachránci Déčka se musí vydat nejméně na tři výlety a na každém z nich získat heslo, které pak zadají na webových stránkách hry www.probuddecko.cz. Symboly jsou ukryty na více než sto sedmdesáti místech po celé zemi a kromě historických či kulturních památek a turistických informačních center jsou umístěny také na různých místech v přírodě, kam je ukryli členové místních skautských oddílů.

„Skautky a skauti podobně jako v předchozích letech pomáhají dětským divákům se záchranou Déčka. Vybrali pro děti a rodiče zajímavá místa ve všech krajích, která stojí za výlet a jsou dobře dostupná i pro kočárky s mladšími sourozenci. Po celé prázdniny se pak starají o zde ukryté tajné schránky – doplňují obsah a pravidelně kontrolují, zda se například neztratily,“ uvádí Jitka Taussiková, tisková mluvčí Junáka – českého skauta.

Do předchozích ročníků letní prázdninové soutěže se zapojily desítky tisíc rodin z celé země.

Junák – český skaut je největší výchovnou organizací pro děti a mládež v Česku. Za posledních 11 let se počet skautek a skautů v zemi zvýšil ze 40 tisíc na téměř 58 tisíc. Skauting vede k formování charakteru, přináší mladým lidem dobrodružství a partu kamarádů. Je největším hnutím mladých na světě – hlásí se k němu 50 milionů dětí, mladých lidí a dospělých dobrovolníků ve 216 zemích světa. Více o skautingu na www.skaut.cz

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Junák – český skaut

GSM: 604 867 970

jitka.taussikova@skaut.cz