Skautky a skauti si opět připomenou Sametovou revoluci přímo na Národní třídě

15. 11. 2022 Vše

V posledních letech je to již tradicí, skautky a skauti se zapojí do oslav svátku svobody přímo na Národní třídě v Praze. Opět zde vyroste malý skautský tábor, který můžete navštívit a vyzkoušet si v něm řadu zajímavých aktivit.

Skautky a skauti si opět připomenou Sametovou revoluci přímo na Národní třídě

Náš tábor s podsadovými stany vyroste letos na začátku Národní třídy, nedaleko Jungmannova náměstí. Pokud tedy budete slavit Den boje za svobodu a demokracii v Praze, určitě se tu za námi zastavte.

Budete zde mít možnost poznat historii i současnost skautingu, přiblížíme vám aktuální program skautských oddílů i to, co se na skautských výpravách a táborech ani za více než sto let historie skautingu nezměnilo.

Poznejte příběhy hrdinů nebo vyrobte svíčku

Můžete si vyzkoušet, jestli jste připraveni na krizové situace, prohlédnout si skautské publikace a časopisy, poznat příběhy skautských hrdinů a hrdinek, prověřit své znalosti a dovednosti – například paměť, schopnost spolupráce, logické myšlení nebo zručnost. Budete si u nás také moci vlastnoručně vyrobit svíčku, kterou pak můžete umístit na pietní místo.

Ve 13 hodin zazní z paláce Metro státní hymna, skauti a skautky následně budou ve stanovém městečku zpívat svou, skautskou hymnu.

1989: Návrat ke svobodnému skautování

Události roku 1989 jsou pro skauty významné mimo jiné i díky tomu, že díky nim mohlo v prosinci 1989 dojít ke třetímu znovuobnovení činnosti Junáka a opětovnému návratu ke svobodnému skautování, který trvá dodnes.

Na programu skautského městečka spolupracují Junák – český skaut, Skautský institut a Skautská nadace Jaroslava Foglara.