Najít kamarády
zažít dobrodružství

Skautská aplikace HopSkoč pomáhá rodičům s vymýšlením zábavy pro děti. A nyní je pro všechny zdarma!

4. 7. 2018 Vše

Nejoblíbenější hračka? Táta a máma! HopSkoč je netradiční mobilní aplikace. Na rozdíl od mnoha jiných využívá telefon pouze jako odrazový můstek pro skok z virtuálních světů do skutečných dobrodružství dětí s jejich rodiči.

Skautská aplikace HopSkoč pomáhá rodičům s vymýšlením zábavy pro děti. A nyní je pro všechny zdarma!

Základní myšlenkou herního nápadníku je, že nejlepší hračkou pro malé děti není tablet nebo mobil, ale maminka s tatínkem a nejlepší investicí společně trávený čas. A aby to měli rodiče s hledáním jeho náplně jednodušší, skauti jim přináší příruční inspiraci.

Skautská aplikace HopSkoč  shromažďuje nápady na jednoduché, ale smysluplné a zábavné hry pro menší děti, při kterých si zábavu užijí děti i dospělí. Všechny aktivity přitom spojuje důležitý princip – jsou nápadité a zároveň nenáročné na realizaci.

Hry se dají třídit podle věku dětí, prostředí či délky času, hodnotit a ukládat do oblíbených nebo vyhledávat podle kategorií. Chcete zabavit dítě při cestování nebo v čekárně u doktora? Žádný problém, stačí vybrat příslušnou kolekci. K objevování nových aktivit pak slouží doporučení na dosud nevyzkoušené hry, protože zásoba her se neustále rozrůstá.

Rozhraní aplikace se řídí heslem, že v jednoduchosti je krása. Jednotlivé hry jsou zobrazeny v přehledném seznamu s ilustračními obrázky. Stačí jen vybrat, přečíst si instrukce a začít si hrát. Celý systém je velmi intuitivní, aby nebral čas, který je lepší věnovat dětem. Protože na skutečných offline zážitcích s dětmi je celá aplikace postavená.

V jakých situacích může být HopSkoč užitečný?

  • Po cestě v autě, když uvíznete v koloně a není to už zábavné vůbec pro nikoho,
  • když na výletě začnou bolet nožičky a je potřeba dojít ještě kus cesty,
  • když jsou děti nemocné, jsou doma dlouho zavřené a pochopitelně je už nic nebaví,
  • když čekáte u doktora, cestujete vlakem nebo je ošklivé počasí,
  • když máte chuť si společně něco zahrát, ale nemáte žádný nápad.

Jaké hry u nás najdete? Zkuste třeba  LEDOVEC

Do igelitového pytlíku či uzavíratelné plastové nádoby dáme vodu, kterou necháme v mrazáku zmrznout. Vznikne „ledovec“, který umístíme při koupání do vany. S dítětem můžete ledovec či ledovce obeplouvat, ale také si vysvětlit rozdíl mezi vodou a ledem.

Praktické informace:

  • aplikace je k dispozici pro iOs a Android
  • používání aplikace je bezplatné