Sledujte Dětskou tiskovou konferenci k situaci na Ukrajině

9. 3. 2022 Vše

S dětmi často nemluvíme o velkých tématech. Na jejich otázky i potřeby se někdy zapomíná. Holky a kluci si ale zaslouží pozornost i informace.

Polovina přicházejících válečných uprchlíků jsou děti. České děti se s nimi budou potkávat a kamarádit. I holky a kluci školního věku si zaslouží ověřené a věkově odpovídající informace o válce na Ukrajině.

Český rozhlas – Radiožurnál a Junák – český skaut pořádají pravděpodobně první dětskou tiskovou konferenci v Česku. Usilujeme o to, aby kluci a holky byli součástí veřejné debaty, zejména během situací náročných pro celou společnost, a aby na ně představitelé státu nezapomínali, ale brali je jako partnery do diskuze a společné práce. Během pandemie jsme bolestně vnímali, že vláda na kluky a holky často zapomíná, nejen v komunikaci, ale i v opatřeních. Inspirujeme se ve skandinávských zemích, kde podobné tiskové konference pořádají vlády samotné.
Dětská tisková konference zároveň může pomoci i dospělým – s tím, jak naložit s dětskými otázkami na ruskou invazi na Ukrajině.
Hosty dětské tiskové konference budou:
Vít Rakušan, ministr vnitra a místopředseda Vlády ČR
Petra Wünschová, psychoterapeutka, Centrum LOCIKA
Jakub Lucký, zahraniční redakce Českého rozhlasu
Natálie Dubanevičová, skautská vedoucí a dobrovolnice, Ukrajinka
Moderovat bude Barbora Trojak, skautská tisková mluvčí.
Pozvaní hosté budou připraveni pokrýt všechny oblasti současné situace, které by kluky a holky mohly zajímat – např. co se děje na Ukrajině, co se děje u nás, na co se máme připravit, co dělat se strachem nebo co mají rády ukrajinské děti.
Sledovat živý videopřenos můžete na následujících adresách:
Přijdete se ke sledování (první) dětské tiskové konference i vy!
Doma, ve škole, v klubovně, kdekoliv.