Najít kamarády
zažít dobrodružství

Stovky skautů a skautek se sejdou k diskuzi o směřování společnosti

22. 11. 2012 Vše

O tom, jací jsme, po čem toužíme či v čem je naše generace specifická a kam směřuje, budou moci diskutovat s odborníky dospívající skauti a skautky. Více než osm stovek se jich sjede do Prahy, aby si od 30. 11. do 2. 12. užili tradiční Mikulášský víkend, který jako každoročně přináší nejen závažné diskuze, ale také spoustu zábavy – literatury, tance, divadla a filmu. 

Stovky skautů a skautek se sejdou k diskuzi o směřování společnosti

foto: archiv Mikulášského víkendu

O tom, jací jsme, po čem toužíme či v čem je naše generace specifická a kam směřuje, budou moci diskutovat s odborníky dospívající skauti a skautky. Více než osm stovek se jich sjede do Prahy, aby si od 30. 11. do 2. 12. užili tradiční Mikulášský víkend, který jako každoročně přináší nejen závažné diskuze, ale také spoustu zábavy – literatury, tance, divadla a filmu. 

PÁTEK

Ze všech koutů Česka dorazí do hlavního města více než osm set skautů a skautek starších patnácti let, aby si užili tři dny plné různorodého programu. V pátek je čeká jednak vyhlášení vítězů soutěže tvořivosti Polibek múzy, jednak Komponovaný večer – hudební a divadelní vstup do víkendu.

SOBOTA

Během sobotního Mikulášského semináře – tradičního cyklu přednášek – se přednášející i účastníci zamyslí nad tím, jaká je dnešní doba a jací jsme my, dnešní společnost. Položí si například otázky, zda peníze hýbou světem, v čem naše životy změnil Google či sociální sítě, jak na nás působí všudypřítomná reklama, jak se chováme ke starším či co formuje a ovlivňuje naše vztahy. V programu najdete také přednášky na téma kvalitního vzdělávání a využití alternativních vzdělávacích metod. Mezi přednášejícími najdeme jako každý rok významné osobnosti a odborníky. Letos promluví např. ředitel Agentury pro sociální začleňování Úřadu vlády ČR Martin Šimáček, režisérka dokumentárních filmů Olga Špátová, Social Media Maniac společnosti Ogilvy Jenda Perla, psycholog Jeroným Klimeš či Dominik Forman, jenž stál u zrodu iniciativy Za svobodné vysoké školy a aktivně se podílel na organizování Týdne neklidu a Týdne protestů a mnoho dalších. A aby účastníci nenamáhali jen hlavy a těla nepřišla zkrátka, budou mít šanci je řádně protáhnout v průběhu tanečního večera

NEDĚLE

Nedělní filmové promítání poslouží jako příjemná, klidná tečka za výjimečným víkendem. Zbývá se rozloučit s novými kamarády i starými známými a začít se těšit na další ročník.