Najít kamarády
zažít dobrodružství

Stovky skautů a skautek se sejdou v Praze – budou diskutovat o světě technologií a bavit se

3. 12. 2013 Vše

Technologie – v dnešním světě je v podstatě nemožné se jim vyhnout. Obklopují nás a ovlivňují naše životy. A budou také tématem již 21. ročníku Mikulášského víkendu, který se uskuteční o víkendu 6. – 8. prosince v Praze. Základní část programu pro 700 skautů a skautek starších 15 let tvoří přednášky a diskuze, které se budou týkat mimo jiné vlivu technologií na zdraví člověka či mezilidské vztahy, využitelnosti ve školách a vzdělávání či jejich zneužitelnosti.

Technologie – v dnešním světě je v podstatě nemožné se jim vyhnout. Obklopují nás a ovlivňují naše životy. A budou také tématem již 21. ročníku Mikulášského víkendu, který se uskuteční o víkendu 6. – 8. prosince v Praze. Základní část programu pro 700 skautů a skautek starších 15 let tvoří přednášky a diskuze, které se budou týkat mimo jiné vlivu technologií na zdraví člověka či mezilidské vztahy, využitelnosti ve školách a vzdělávání či jejich zneužitelnosti. Na skauty a skautky čeká také spousta zábavy – programy zaměřené na literaturu, výtvarné umění, tanec, divadlo a film.

Ze všech koutů Česka dorazí do hlavního města na osm set skautů a skautek starších patnácti let, aby si užili tři předvánoční dny plné různorodého programu. V pátek mohou sledovat vyhlášení výsledků skautské umělecké soutěže Polibek múzy nebo se vydat za pestrou zábavou na tzv. Komponovaný večer, kde je letos čeká například česká premiéra rozhlasové hry BBC v nastudování skautských ochotníků nebo rozhovor s místostarostou Junáka JUDr. Jiřím Navrátilem, aktivním účastníkem protinacistického a následně i protikomunistického odboje.

„Skauting se v posledních letech hodně vyvíjí. Často mám pocit, že už není to, co býval, ale pak si uvědomím, že je to dobře. Vždyť ani doba naštěstí už není, co bývala, a skauting musí zůstat aktuální. Myšlenky a hodnoty mu zůstávají, i když se program obnovuje tak, aby bavil dnešní děvčata a kluky. Skauting šíří mezi mladými lidmi celého světa mravní a všelidské hodnoty a svět proto skauting potřebuje,“ glosuje současný skauting Navrátil.

Tradiční Mikulášský seminář, tedy cyklus přednášek, bude probíhat v sobotu od 9 do 15 hodin na Právnické fakultě UK. Během pestrého programu se přednášející zaměří například na témata historického vývoje technologií, síly informací a jejich zneužívání, vlivu technologií na zdraví člověka či mezilidské vztahy, technologií ve školách a vzdělávání, problémů ve vztahu technologií a duševního vlastnictví či závislosti na technologiích.

Mezi přednášejícími najdeme jako každý rok významné osobnosti a odborníky. Letos promluví např. komentátor Hospodářských novin Jindřich Šídlo, doktor věd Jaroslav Petr, profesorka na katedře kybernetiky FEL ČVUT Olga Štěpánková a mnoho dalších.

Mimo to účastníky čeká například taneční večer pro všechny, kdo si budou chtít odpočinout od vážných témat, Filmová sobota, která navazuje na téma Mikulášského semináře či tematické naučné procházky Prahou.

 

Anna Skuhravá, tisková mluvčí, GSM 732 819 563

Kontakt na místě: Petr Ráček, GSM: 604 779 078

 

 

Ke stažení

tz_mikulassky_vikend