Najít kamarády
zažít dobrodružství

Tisícovka skautů a skautek nepřijde o zmařenou akci. Obrok bude v září!

9. 8. 2013 Vše

Setkání mladých skautů a skautek Obrok se koná jednou za dva roky. Letošní ročník by, nebýt povodní, byl již dávno za námi. Skauti a skautky se ovšem namísto za zábavou a setkáváním nakonec vydali do různých míst republiky likvidovat povodňové škody. Organizační tým však nechtěl více než tisícovku mladých lidí o oblíbenou akci ochudit, proběhne tak v náhradním termínu 18.–22. září na stejném místě – vodním hradě Švihov. 

Tisícovka skautů a skautek nepřijde o zmařenou akci. Obrok bude v září!

foto: Tomáš Tkáčik

Setkání mladých skautů a skautek Obrok se koná jednou za dva roky. Letošní ročník by, nebýt povodní, byl již dávno za námi. Skauti a skautky se ovšem namísto za zábavou a setkáváním nakonec vydali do různých míst republiky likvidovat povodňové škody. Organizační tým však nechtěl více než tisícovku mladých lidí o oblíbenou akci ochudit, proběhne tak v náhradním termínu 18.–22. září na stejném místě – vodním hradě Švihov

Přes tisícovku skautů a skautek tak čeká v předposledním zářijovém týdnu to, na co se těšili již začátkem prázdnin – navazování kontaktů, netradiční sporty, zajímavé workshopy, přednášky, velká hra nebo třeba pomoc v Národním parku Šumava. Prostě pestrý program a staří dobří i nově poznaní kamarádi. 

„Netradiční sporty jako branball, kinball nadchnou sportovce. Přednášky a workshopy se zajímavými hosty zase ty, kteří se chtějí dozvědět něco dozvědět. A takové 4D kino na zelené louce ohromí úplně všechny, které už nebaví chodit do klasického kina,“ říká programová ředitelka Obroku Michaela Petříková s tím, že program akce je připraven podle tzv. nového programu pro starší skauty. „To znamená, že původní skautský program z dob založení před sto lety byl inovován do dnešní moderní podoby,“ dodává Petříková. 

Večery budou patřit rockové, ska nebo třeba punkové hudbě. Už dávno totiž neplatí, co skaut, to fanoušek country!

Podrobnější informace či program najdete na stránkách akce.