Najít kamarády
zažít dobrodružství

Tři tisíce skautek a skautů ze 13 zemí se potkají na Intercampu 2016 v Jaroměři. Veřejnost může se skauty poměřit své dovednosti

4. 5. 2016 Vše

V areálu bastionové pevnosti Josefov na okraji východočeské Jaroměře se bude od pátku 13. května 2016 konat čtyřdenní mezinárodní setkání pro více než 3 000 skautů a skautek ve věku 11 až 16 let, které čeští skauti organizují po dvanácti letech.

Tři tisíce skautek a skautů ze 13 zemí se potkají na Intercampu 2016 v Jaroměři. Veřejnost může se skauty poměřit své dovednosti

V areálu bastionové pevnosti Josefov na okraji východočeské Jaroměře se bude od pátku 13. května 2016 konat čtyřdenní mezinárodní setkání pro více než 3 000 skautů a skautek ve věku 11 až 16 let, které čeští skauti organizují po dvanácti letech.

Pro účastníky setkání je připravena řada aktivit, workshopů a především her a soutěží, kterých se účastní týmy v mezinárodním složení. Hlavními cíli projektu je zdokonalování tzv. soft skills, jimiž jsou například zlepšování týmové spolupráce a komunikace v cizím jazyce. Jazykové schopnosti si mohou účastníci zdokonalit hned v několika aktivitách, z nichž tou zajímavější bude bezesporu tzv. „mnohojazyčná křížovka“, při níž si účastníci budou vyměňovat jazykové znalosti v rámci svých mezinárodních týmů při řešení důmyslného rébusu.  Na aktivitách skauti spolupracují s řadou zajímavých institucí, jako například Ligou vozíčkářů, kteří nám pomáhají zprostředkovat exkurzi do světa jiné perspektivy. Dále se mezi aktivitami objeví velmi zajímavý moderní sport s obřím míčem, tzv. Kinball.

Plánován je také výlet do okolí tábořiště s prohlídkou města Jaroměře, který doplňuje řada stanovišť s aktivitami cílenými na týmovou spolupráci a řada zajímavých večerních koncertů, včetně mezinárodního Food Festivalu.  „Jednotlivé oddíly si na tábořišti vaří samy, což je základem oblíbeného Food Festivalu, kdy mají účastníci možnost vzájemně ochutnat vlastnoručně uvařené národní pokrmy a přiučit se nové netradiční recepty,“ uvedl Lukáš Šlehofer, hlavní organizátor akce.

Program skauti nachystali také pro veřejnost, během soboty 14. a neděle 15. května budou připraveny aktivity na různých místech Jaroměře, kde návštěvníci budou mít možnost poměřit své síly a dovednosti s účastníky Intercampu. U skautské klubovny v Masarykových sadech v Jaroměři bude k dispozici informační stan.

Účastníků letošního Intercampu bude 3.072 skautů a skautek z Česka, Německa, Nizozemska, Francie, Británie, USA, Belgie, Švýcarska, Slovenska, Itálie, Rumunska, Polska a Ukrajiny. Tradice Intercampů sahá až do roku 1966.

Více na www.intercamp2016.cz