Najít kamarády
zažít dobrodružství

Vodní nádrž Nové mlýny o víkendu zaplní plachetnice. 27. 4. – 1. 5. 2017 hostí Pálava skautské mistrovství Česka v jachtingu – Skautskou regatu 2017

27. 4. 2017 Vše

Skautská regata neboli Skare je každoroční jachtařský závod vodních skautů, pořádaný od roku 1994.

Vodní nádrž Nové mlýny o víkendu zaplní plachetnice. 27. 4. – 1. 5. 2017 hostí Pálava skautské mistrovství Česka v jachtingu – Skautskou regatu 2017

Skautská regata neboli Skare je každoroční jachtařský závod vodních skautů, pořádaný od roku 1994. Je považován za skautské mistrovství Česka v jachtingu, pravidelně se ho ale účastní i skauti z okolních států.

Závod samotný je dělen do několika věkových kategorií – do 11, 15 či do 18 let a kategorie Open, která je věkově neomezená. Na konci soutěžního víkendu proběhne také závod o Modrou stuhu, kterého se mohou zúčastnit posádky starší 12 let na libovolném typu plachetnice.

Skautská regata samozřejmě není pouze o závodění a měření jachtařských dovedností skautských oddílů. Jde především o přátelské setkání skautů všech generací se zájmem o jachting, sdílení praktických zkušeností se stavbou a údržbou lodí, přiblížení jachtingu suchozemským skautům (mohou se také zúčastnit) a zábavu.

Tomu je přizpůsoben doprovodný program závodního víkendu, ať už jde o jachtařskou školičku, tvůrčí dílny a hry pro mladší, workshopy pro starší skauty či společenský večer pro vedoucí oddílů. Více na www.skare.skauting.cz.

Mohlo by vás zajímat

Dobrodružný rok 2017

Dobrodružný rok 2017

21. 4. 2018, Novinky Více >

Skauti v České televizi

Skauti v České televizi

13. 4. 2018, Novinky Více >

Eduard Štorch neznámý

Eduard Štorch neznámý

10. 4. 2018, Novinky Více >