Vodní nádrž Nové mlýny o víkendu zaplní plachetnice. 27. 4. – 1. 5. 2017 hostí Pálava skautské mistrovství Česka v jachtingu – Skautskou regatu 2017

27. 4. 2017 Vše

Skautská regata neboli Skare je každoroční jachtařský závod vodních skautů, pořádaný od roku 1994. Je považován za skautské mistrovství Česka v jachtingu, pravidelně se ho ale účastní i skauti z okolních států.

Závod samotný je dělen do několika věkových kategorií – do 11, 15 či do 18 let a kategorie Open, která je věkově neomezená. Na konci soutěžního víkendu proběhne také závod o Modrou stuhu, kterého se mohou zúčastnit posádky starší 12 let na libovolném typu plachetnice.

Skautská regata samozřejmě není pouze o závodění a měření jachtařských dovedností skautských oddílů. Jde především o přátelské setkání skautů všech generací se zájmem o jachting, sdílení praktických zkušeností se stavbou a údržbou lodí, přiblížení jachtingu suchozemským skautům (mohou se také zúčastnit) a zábavu.

Tomu je přizpůsoben doprovodný program závodního víkendu, ať už jde o jachtařskou školičku, tvůrčí dílny a hry pro mladší, workshopy pro starší skauty či společenský večer pro vedoucí oddílů. Více na www.skare.skauting.cz.

Mohlo by vás zajímat

Dobrodružný rok 2017