Vše, co jste chtěli vědět o skautingu na začátku školního roku

9. 9. 2022 Vše

Pro všechny rodiče jsme připravili stručný rozcestník všech důležitých informací o skautování. Najdete zde odpovědi na vaše otázky o skautování a fungování oddílů.

Vše, co jste chtěli vědět o skautingu na začátku školního roku

Foto: Zuzana Havlínová

Nový školní rok je tady. Možná právě přemýšlíte o tom, zda by skautský oddíl mohl být vhodnou volnočasovou aktivitou pro vaše dítě. Zde vám předkládáme přehled těch nejzajímavějších odkazů, které by vám mohly pomoci odpovědět na řadu vašich otázek.

Kde najdu nejbližší skautský oddíl?

Podívejte se na Mapu oddílů na našem webu. Jednoduše do ní zadejte vaši adresu, věk dítěte nebo to, jestli hledáte vodácký oddíl. V mapě poté najdete, jaké oddíly fungují v blízkosti vašeho bydliště i se základními informacemi o nich a kontakty na vedoucí oddílů.

Co mému dítěti může přinést skauting?

V tomto textu se dočtete základní informace o skautingu, o tom, o čem v něm usilujeme, jak s dětmi pracujeme a na čem při práci s nimi stavíme. Dozvíte se i to, co může zapojení do skautského oddílu vašemu dítěti přinést do života – že získá partu dobrých přátel, zažije spoustu dobrodružství na společných výpravách a získá i řadu dovedností, které uplatní v životě. V dalším článku si pak můžete přečíst i podrobnější informace o skautském programu.

Jak přihlásit dítě do oddílu?

Ve třech jasně popsaných krocích shrnujeme, co je třeba udělat pro to, aby se vaše dítě stalo členem skautského oddílu.

Kolik stojí skauting?

Přečtěte si i základní přehled informací o tom, jak vysoké jsou registrační poplatky na jeden rok, jak finančně nákladné pro vaši rodinu budou jednodenní i vícedenní výpravy i případná účast dítěte na letním táboře. Dozvíte se i, jaké další náklady na vybavení můžete očekávat, i to, jakou podporu můžete získat, pokud by pro vás část nákladů byla moc vysoká.

Jak skauting pracuje s bezpečností dětí. Jak to bude s jejich pojištěním?

Pokud vás zajímají i odpovědi na to, jak skautští vedoucí zajišťují bezpečnost dětí při aktivitách v přírodě i v klubovnách i jak je to s pojištěním dětí i dospělých na skautských akcích, přečtěte si to zde.

Jaké známé osobnosti prošly skautingem?

Skautingem za celou jeho více než stoletou historii prošla v různých zemích světa i v České republice řada významných osobností. Podívejte se, které z nich to byly.