Proč se stát skautem

Vyrůstat ve skautském oddíle znamená chopit se šance žít naplno. Být aktivní a najít vlastní místo ve světě.

Skaut děti rozvíjí laskavým a pevným vedením i chytře navrženým programem.

I když to vypadá, že si v klubovně jen hrajeme, tak každou hrou se něco konkrétního učíme. Díky tomu skauty v kolektivu často poznáte, aniž by museli mít kroj.

Jsou to aktivní lidé, kterým jde o víc než jen o sebe. Všímají si, co se děje kolem, a často dění sami mění a zlepšují.

Podobně dobře se umí postarat i sami o sebe. Skauti a skautky totiž odmala trénují život ve skupině. Umí se tak nejen přizpůsobit, ale i jasně vyjádřit a prosadit. Také se díky pevným vazbám v oddílu jen málokdy cítí sami.

Hodnoty skautingu

Parta na celý život

Kamarádi z prvních výprav a táborů jsou často ti, se kterými dítě žije i celé dospívání. Podobné hodnoty a netradiční zážitky totiž opravdu spojují. Člověk získá pocit, že někam patří.

Radost a zážitky

Akční hry, společné výpravy a noční bojovky udržují celoživotní hravost, zvídavost a zápal.

Sebedůvěra

Být ve skautu znamená hodně se toho naučit a hodně dovedností a znalostí uplatnit. Spolu s tím přirozeně roste důvěra ve vlastní schopnosti.

Samostatnost

Skaut mladé lidi učí získávat potřebné informace a vyhodnocovat je. A také nebát se rozhodnout a vykročit.

Férovost

Zkušení vedoucí, chytře postavené hry a hodnoty založené na respektu a zodpovědnosti dětem pomáhají poznávat, co je správné, a podle toho se chovat.

Poznejte skauting blíže

Proč se stát skautem

Skauting pomáhá vašemu dítěti být aktivní a najít vlastní místo ve světě.

Skautský program

Náplň činností je různorodá a přizpůsobená věku a potřebám dětí.

Fakta a čísla

76 711 členů a 2 297 oddílů. Jsme téměř v každém městě.

Všechno to začalo jedním letním táborem pro 20 kluků v Británii v roce 1907.

Skautské tábory

Letní tábory jsou vyvrcholením celoroční činnosti oddílů.

Naše projekty

Zanechat svět o trochu lepší...

Známé osobnosti

Václav Havel, Anna Geislerová, Jiří Menzel, Eva Holubová. Skauti.

Vedení organizace

Kdo jsme a proč nám na rozvoji skautingu v ČR záleží.

Najít nejbližší oddíl pro moje dítě