Pro skauty – praktický rozcestník

• Křižovatka

Bohatá knihovna aktuálních informací, dokumentů, obrázků a dalších materiálů určených pro členy Junáka. Na skautské Křižovatce najdete zprávy z akcí, nabídky tábořišť i skautských základen nebo databázi vzdělávacích kurzů.

• Teepek

Teepek je internetový portál pro starší skauty a skautky a družinové rádce. Nabízí recenze filmů, knížek, hudebních skupin, deskovek, tipy pro práci se stezkou, rukodělky, fóra i další komunikační nástroje.

• Jun

Skautská prodejna s internetový obchodem, nabízí skautské kroje, trička a doplňky, outdoorové vybavení všeho druhu, dále pak sportovní a tábornické vybavení, stolní hry a další.

• TDC obchod

Skautské publikace a propagační materiály na dosah myši. Internetový skautský obchod, kde naleznete inspiraci jak odměnit v oddíle nebo informovat na náborech - samolepky, letáky, plakáty, tužky, náramky a mnoho dalšího.

• Hodnocení kvality

Hodnocení kvality je projekt, který je součásti strategické priority „Kvalita oddílové činnosti“. Je nabídkou pro každého a výzvou pro celého Junáka, pokud se chceme zlepšovat a být kvalitní organizací.

• Jobs.skaut.cz

Portál Jobs.skaut.cz chce pomoci skautům s hledáním spolupracovníků a umožnit jim oslovit širší okruh lidí – jak skautů, tak třeba i neskautů se zájmem o skauting. Na portál je možné umisťovat inzeráty s nabídkami zapojení do skautské činnosti tak, jak je obvyklé na klasických portálech s burzou práce.

• Časopisy

Každý skaut má v rámci členství v Junáku právo na svůj časopis dle věkové kategorie, do které spadá. Všechny časopisy vycházejí s dvouměsíční periodicitou a jsou všem členům Junáka rozesílány poštou.

• Rovernet

Portál českého roveringu, který vytváří prostor pro sdílení informací o roverském dění v ČR. Umožňuje navazování nových kontaktů mezi rovery a rangers nebo např. sdílení inspirace k programům.

• Skautský institut

Pečujeme o paměť skautingu, popularizujeme ji a zpřístupňujeme k bádání. Ptáme se, jakou stopu nechává skauting na světě. Vytváříme prostor pro setkávání, debatu a hledání nových impulsů.

• STS

Projekt Skautská telefonní síť nabízí skautům možnost telefonovat si mezi sebou v rámci sítě zadarmo a mimo ni pak za mimořádně výhodné sazby. Jde o benefit určený především činovníkům organizačních jednotek jako poděkování za jejich dobrovolnou práci v organizaci, k usnadnění a zefektivnění činností jednotek. STS je provozována v síti společnosti T-Mobile.

• Hlavní kapitanát vodních skautů

Hlavní portál českého vodního skautingu.

• Buď připraven

Buď připraven je součástí projektu Skauti na netu. Jste připraveni na velké věci?