Ladislav Pelcl

místonáčelník

Je Pražák, který si na skautských táborech zamiloval Jeseníky. Na střední škole žil rok v USA. Vystudoval informatiku na VŠE a do roku 2014 pracoval v Kanceláři ústředí Junáka - českého skauta jako zpravodaj Výkonné rady pro IT a organizaci. Pracuje jako IT analytik v oblasti smart-meteringu.

Skautem se stal v roce 1990 na Smíchově v oddíle, kde později působil ve vedení. Poté vedl 11 let skautské středisko Hiawatha na Praze 5, zapojil se do vzdělávání dospělých na kurzu Gemini, připravoval dvacet ročníků bojové hry (tzv. dřevárny) pro oddíly na námět Zaklínače od A. Sapkowského. Od roku 2014 působí v náčelnictvu, počínaje rokem 2020 jako místonáčelník.

Baví ho dělat oheň s rodinou, za pecí hledat dějinné souvislosti nebo cestovat po zaprášených koutech světa.

Ladislav Pelcl

Skautování mi přineslo přátele, kteří vás v tom nenechají ani na kavkazské pětitisícovce. Se skauty jsem měl příležitost získávat zkušenosti u akcí a projektů, které bych si jinde jen tak nevyzkoušel (např. odpovědnost za tábor s 20 dětmi a stotisícovým rozpočtem ve dvaceti letech). Od každodenního života až po mezinárodní setkání mi skauting ukazuje, že hodnoty nejsou prázdná slova a pomáhají hledat cestu kupředu.

Role místonáčelníka

Představitel náčelnictva, které má legislativní pravomoc a pravomoc jmenovat starostu.

Poznejte skauting blíže

Proč se stát skautem

Skauting pomáhá vašemu dítěti být aktivní a najít vlastní místo ve světě.

Skautský program

Náplň činností je různorodá a přizpůsobená věku a potřebám dětí.

Fakta a čísla

76 711 členů a 2 297 oddílů. Jsme téměř v každém městě.

Všechno to začalo jedním letním táborem pro 20 kluků v Británii v roce 1907.

Skautské tábory

Letní tábory jsou vyvrcholením celoroční činnosti oddílů.

Naše projekty

Zanechat svět o trochu lepší...

Známé osobnosti

Václav Havel, Anna Geislerová, Jiří Menzel, Eva Holubová. Skauti.

Vedení organizace

Kdo jsme a proč nám na rozvoji skautingu v ČR záleží.

Najít nejbližší oddíl pro moje dítě